Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, corona virüsün Omicron varyantının okullara yansımasının son derece düşük olduğunu belirtti. Bakan Özer, ''850 bin derslikten 50 tanesinde vaka veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi'' dedi.


''850 BİN DERSLİKTEN SADECE 50'SİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ''

Ülkenin devasa bir eğitim sistemine sahip olduğunu vurgulayan Özer, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 850 bin dersliğin olduğu eğitim sistemi. Bugün itibarıyla 850 bin derslikten sadece 50'sinde vaka nedeniyle veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi. Şu an itibarıyla Omicron varyantının yaygınlığı çok yüksek olmasına rağmen okullarımıza yansıması son derece düşük.

''KAPALI OLAN SINIFLARIN ORANI YÜZDE 1'İN ÇOK ÇOK ALTINDA''

Kapalı olan sınıfların oranı yüzde 1'in çok çok altında. İnşallah maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederek okullarımızı yüz yüze eğitime devam ettireceğiz. Bizim için çocuklarımızın sağlığı çok önemli. Bu önlemler, çok önemli. Bu önlemlere okul dışı ortamlarda da riayet etmek çok önemli. Çünkü toplumda tüm sosyalleşme mekanları birbirini etkiliyor. Doğal olarak okulları da etkiliyor. Onun için velilerimizden ve toplumumuzdan istirhamımız, okulların yüz yüze eğitime açık kalması için sağlık kurallarına uymaları. İnşallah bu süreç birinci dönemde olduğu gibi devam edecek."